Ktorý domáci alarm si vybrať? Najlepšie návrhy

2022-12-09
Ktorý domáci alarm si vybrať? Najlepšie návrhy

Pocit bezpečia vo vlastných štyroch kútoch je na nezaplatenie. Aby ste sa postarali o seba, svojich blízkych a všetok svoj majetok, oplatí sa siahnuť po domácom alarme. Aké zariadenie si však vybrať? Na ktorý model staviť? Ktorý alarm pre rodinný dom by bol najlepší? Navrhujeme!

Alarm pre rodinný dom alebo dodatočná ochrana

Domov môžete pred zlodejmi chrániť rôznymi spôsobmi. Vonkajšie rolety, dodatočné zámky alebo dokonca dvere chránené proti vlámaniu sú dobrým riešením, ale bohužiaľ nemusia stačiť. Najmä ak ste na dlhší čas preč a dom sa nachádza v odľahlej oblasti. Existuje však spôsob, ako sa s tým vysporiadať.

Dobrým krokom je poplašný systém proti vlámaniu a lúpeži,t. j. SSWiN. Čo je systém? Je to veľmi jednoduché - pozostáva zo zariadení, ktoré zistia a oznámia pokus o vniknutie do chráneného priestoru, t. j. do domu alebo na pozemok. Systém, ktorý rozpozná takúto aktivitu, reaguje svetelným alebo zvukovým signálom, prípadne oboma naraz. Najprv sa dostanú do ústredne a potom k vlastníkovi chráneného webu.

Takéto systémy predstavujú vynikajúci a kompletný spôsob zabezpečenia vášho majetku. Môžu byť káblové alebo bezdrôtové a zvyčajne pozostávajú z ústredne, detektorov, sirén a klávesníc.

Ktorý domáci alarm si vybrať?

Poplašný systém proti vlámaniu určite postačuje na ochranu jednorodinnej budovy. Poskytuje tretí stupeň zabezpečenia (podľa vyhlášky Ministerstva vnútra a správy), ktorý by mal byť splnený ochranou peňažných hodnôt držaných a prepravovaných napríklad podnikateľmi.

Takéto zariadenie si preto dokáže poradiť so situáciami, ako sú:

  • otváranie dverí a okien chránených priestorov,
  • pohyb po chránených priestoroch,
  • útok na zariadenia a zraniteľné miesta.

Takéto zariadenie by bolo vhodné ako alarm pre rodinný dom a je ideálny na ochranu počas cesty, dovolenky alebo inej neprítomnosti.

Alarm pre domácnosť: bezdrôtový alebo káblový?

Systém SSWiN, ako aj iné poplachové systémy, sa skladá z viacerých komponentov, ktoré musia byť navzájom prepojené. Len tak budú plniť svoju funkciu a chrániť budovu pred nepovolanými návštevníkmi. V tejto súvislosti je dôležité vybrať si súpravu so správnymi parametrami.

Domáci alarm zapojený napevno predstavuje určitú výzvu, pretože všetky komponenty súpravy by mali byť navzájom prepojené. Ak máte veľký dom, káble vedúce cez všetky miestnosti môžu byť nepríjemné. To je možné, ak práve plánujete stavať dom alebo ste práve začali: potom môžete umiestniť nevzhľadné káble do stien alebo pod omietku. V už dokončenej budove je inštalácia takéhoto systému náročná. V takom prípade je lepšie zvoliť bezdrôtové riešenie.

Bezdrôtový domáci alarm je bohužiaľ drahší ako alarm pripojený na káble, ale vďaka rádiovej komunikácii všetko funguje perfektne. A montáž je lacnejšia - nie je potrebné žiadne kovanie, žiadne vŕtanie... Stačí umiestniť komponenty súpravy na správne miesta.

Alarm pre rodinný dom - komponenty súpravy

Už viete, aký typ domáceho alarmu si vybrať? Perfektné - teraz je čas poskladať jednotlivé bloky tejto skladačky.

Najdôležitejším prvkom takéhoto systému je ovládací panel. Jeho kvalita a osvedčený model sú veľmi dôležité, pretože od nich závisí účinnosť celého súboru zodpovedného za bezpečnosť. Účelom tohto zariadenia je prijímať signály z detektorov umiestnených v budove alebo na pozemku. Keď ústredňa zaznamená narušenie priestoru, aktivuje poplachový signál. Ovláda sa pomocou klávesnice, čo je špeciálna klávesnica. Ústredňa zaznamenáva udalosti a prenáša informácie o nich bezpečnostnej spoločnosti alebo majiteľovi.

Ďalším prvkom sú detektory. Práve z nich prijíma ústredňa signál - prostredníctvom kábla alebo infračerveného signálu. Väčšina detektorov je vybavená snímačmi pohybu, ktoré zisťujú zmeny intenzity infračerveného žiarenia vyžarovaného akoukoľvek osobou, zvieraťom alebo predmetom. Neznáma intenzita týchto lúčov sa prenáša do ústredne a spúšťa tak alarm.

Ďalšou súčasťou poplašnej súpravy sú sirény. Oni sú tí, ktorí vyvolávajú poplach - pomocou zvukov, svetla alebo oboch súčasne. Nestačia však, keď nie ste doma: musia byť pripojené k systému oznamovania služieb a vlastníkov. Takéto oznámenia sú zvyčajne telefonické, rádiové alebo GSM správy.

Koľko stojí domáci alarm?

Na záver ešte niekoľko slov o cene. Koľko stojí domáci alarm? Záleží na tom, či ide o káblovú alebo bezdrôtovú súpravu, ako funguje, aké má funkcie a koľko má detektorov. Ceny alarmov však zvyčajne začínajú na niekoľkých stovkách zlotých. Nezabudnite však nešetriť na svojej bezpečnosti - niekedy sa oplatí zaplatiť trochu viac za pohodlie!

Zobraziť viac záznamov z December 2022

Odporúčané stránky

IdoSell Trusted Reviews
4.76 / 5.00 180 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-09-23
Ďakujem veľmi pekne,s tovarom som spokojná a rýchle dodanie.
2024-09-21
Celkom rýchle dodanie
NajNákup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete
pixel