VENTILY

( počet produktov: 4 )

AUTOMATICKÉ SPLACHOVAČE - NEVYHNUTNOSŤ V KAŽDEJ KÚPEĽNI

 

Splachovadlo je nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne. Jeho úlohou je čistiť záchodovú misu od odpadu a dopravovať ho cez odtokové potrubie do septiku alebo čističky. Automatický splachovač má veľmi jednoduchý dizajn a dobre zvolený je diskrétny a funkčný. Možno ho zakúpiť ako súpravu s WC misou (tzv. kompaktný záchod) alebo ako samostatnú splachovaciu jednotku. Ak je splachovadlo zakúpené samostatne, máme možnosť umiestniť ho kdekoľvek a prispôsobiť jeho veľkosť a tvar miestnosti.

 

Najčastejšou voľbou sú cisterny z plastu alebo keramiky - sú trvanlivé a odolné voči vlhkosti. Dôležitú úlohu zohráva aj primeraná zvuková izolácia splachovacej nádrže. Tiché splachovanie vody je pre majiteľa domu pohodlné. Niektoré modely majú zabudovaný systém regulácie objemu splachovania, ktorý umožňuje kontrolovať spotrebu vody, a tým znížiť účty - ide o splachovače s dvoma tlačidlami: menším a väčším.

 

VODNÉ VENTILY

 

Vodovodné ventily sú nevyhnutnou súčasťou vodovodných zariadení. V závislosti od typu umožňujú vytvoriť prívod vody alebo zastaviť cirkuláciu vody v potrubí. Sú vyrobené z materiálov odolných proti korózii, čo zvyšuje ich životnosť. Niektoré modely sú špeciálne navrhnuté na vonkajšiu inštaláciu - majú nemrznúce vlastnosti.

 

V závislosti od mechanizmu fungovania existujú dva základné ventily: guľový ventil - ktorý má vo vnútri mechanizmu guľu, ktorá uzatvára alebo otvára prietok vody, je to najbežnejší typ ventilu; a guľový ventil - ktorý má utesnený driek, ktorý po otočení gombíka uzatvára cestu vode. Medzi najobľúbenejšími ventilmi stále rozlišujeme elegantný uhlový ventil - väčšinou sa používa ako ventil práčky, pretože vyzerá oveľa lepšie.

 

V závislosti od aplikácie môže ventil buď uzatvárať vodu, alebo riadiť smer prúdenia. Ventily sa väčšinou používajú na prvú operáciu a na uzavretie prietoku kvapaliny. Vďaka nim môže človek v prípade náhlej núdze zachrániť svoj byt alebo byt susedov pod ním pred vytopením. To isté platí aj pre renovačné práce, ktoré si vyžadujú inštalatérske zásahy a opravy. Potom je potrebné uzavrieť prívod vody, aby sa mohli vykonať práce. Ventily je dobré vypnúť aj vtedy, keď ste na dovolenke alebo mimo domova na dlhší čas.

 

VÝBER SPRÁVNEHO VENTILU

 

Guľové a guľové ventily majú rôzne použitie v závislosti od ich priemeru. V štandardných vodovodných inštaláciách sa na pripojenie hadíc a potrubí zvyčajne používa ? palcový ventil. Na druhej strane sa ? palcový ventil používa napríklad na uzatváranie vody v domácich filtroch a čističkách inštalovaných na kuchynských kohútikoch. ?" ventil je zvyčajne vybavený skrutkou, čo znamená, že jeho uzatváranie má podobu charakteristického motýlika a na zmenu polohy ventilu je potrebné vynaložiť oveľa väčšiu silu. Ventily sa používajú nielen na uzavretie prívodu vody k jednotlivým spotrebičom alebo komponentom systému, ale aj na uzavretie prívodu vody do celého systému.

 

TYPY VENTILOV

 

Kohútik - umožňuje prístup k vode v technických miestnostiach alebo vonku. Je oveľa odolnejší voči mechanickému poškodeniu a poveternostným vplyvom. Vodovodné kohútiky sú prispôsobené na pripojenie záhradnej hadice, ktorá sa tak môže používať na zavlažovanie záhrady. K ventilu vodovodného kohútika je možné pripojiť aj flexibilnú hadicu práčky, takže sa dá použiť aj v domácej práčovni.

 

Uhlový ventil, hríbový ventil a guľový ventil - všetky tieto typy sú určené na prerušenie prietoku vody v inštaláciách v prípade poruchy systému. Zabráni sa tak vytopeniu bytu alebo ďalšiemu zvýšeniu už vzniknutých škôd. Líšia sa konštrukciou a prevádzkou. Guľové ventily sú vybavené sedlom v telese s tesniacimi prvkami, ktoré po otočení zátky uzavrie prístup vody. Na druhej strane guľové ventily používajú rotujúce guľôčky s priechodom, ktoré pri pohybe kohúta uzatvárajú alebo otvárajú prietok. Na druhej strane sú uhlové ventily určené na inštaláciu na viditeľných miestach, napríklad v kúpeľniach alebo kuchyniach? Vyznačujú sa elegantným vzhľadom. Môžete ich inštalovať napríklad do nádrží alebo práčok.

 

Ventil pre umývačky riadu alebo iné domáce spotrebiče, ktoré na svoju prevádzku potrebujú prívod vody - zabraňuje odberu vody mimo prevádzkových hodín spotrebiča. Aby ste udržali umývačku riadu alebo práčku v dobrom stave, oplatí sa vybrať ventily vybavené prídavnými filtrami, ktoré zabránia častejším poruchám a nákladným opravám zariadenia. Na druhej strane ventil práčky nemusí spĺňať normy pre manipuláciu s vysokými teplotami, pretože voda, ktorá sa odoberá, je vždy studená a ohrieva sa až v samotnom spotrebiči.

 

Špeciálne ventily - sú vhodné pre všetky aplikácie, kde sa vyžaduje neobvyklá prevádzka. Patria medzi ne spätné modely, ktoré umožňujú prúdenie vody len jedným smerom, ventily proti presakovaniu ideálne pre inštalácie pitnej vody a šikmé filtre, ktoré odstraňujú mechanické nečistoty z kvapalín.

 

VENTILY RADIÁTOROV

 

Počas jesenného/zimného obdobia a poklesu vonkajších teplôt je potrebné spustiť vykurovanie v interiéri. Každý vykurovací systém musí byť vybavený radiátorovými ventilmi, ktoré sú namontované na radiátore ústredného kúrenia. Tieto ventily umožňujú používanie radiátora. Ich zakončenie tvorí termostatická hlavica s gombíkom, pomocou ktorého možno regulovať intenzitu vyžarovaného tepla. Radiátorový termostat je možné zakúpiť v sade s ventilom alebo samostatne. Poskytuje možnosť regulovať prietok vody a úroveň intenzity tepla tak, aby bola teplota vo vašej domácnosti optimálna podľa vašich preferencií. Dizajn radiátorových ventilov je jednoduchý, takže je ľahké prispôsobiť ich vzhľad celkovej inštalácii a interiéru. Iné ventily sa hodia do kúpeľne, iné do obývačky alebo spálne.

 

Stojí za to pozrieť sa na dva typy radiátorových ventilov, ktoré zodpovedajú vášmu vykurovaciemu systému. Uhlový radiátorový ventil bude dobre fungovať, ak sú prípojky rovnobežné s radiátorom. Priamy radiátorový ventil sa naopak používa, ak je pripojenie v rovnakom potrubí.

 

Termostatické radiátorové ventily zohrávajú veľmi dôležitú úlohu a šetria energiu. Ak určitú miestnosť nepoužívate alebo jej vykurovanie nie je potrebné, môžete v nej jednoducho vypnúť prívod tepla.

 

Pri výbere správneho ventilu je potrebné venovať pozornosť spôsobu jeho pripojenia. Závisí to od toho, či je chladič napájaný z boku alebo zo spodnej časti typu V. Ďalším dôležitým aspektom je výber závitu, ktorý musí byť prispôsobený inštalácii. Všetky komponenty si môžete vybrať samostatne alebo si zakúpiť celú súpravu s termostatom. Priamy radiátorový ventil môže mať buď závitovú, alebo nacvakávaciu hlavicu. Ak je radiátor už vybavený ventilom, na takéto inštalácie je vhodný nacvakávací alebo skrutkovací model. Uhlové aj priame ventily radiátorov môžu mať rôzne hlavy. Prvým modelom je hlava so zabudovaným snímačom, ktorá sa montuje horizontálne v miestnostiach. Tento model však nemôže byť zakrytý nábytkom ani záclonami alebo závesmi. Na druhej strane, uhlový radiátorový ventil s vyvýšeným snímačom sa montuje vo vertikálnej polohe a môže sa použiť aj tam, kde je záclona alebo záves.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 124 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-18
Všetko prebehlo v poriadku rýchlo a bez problémov.
2024-06-18
a
NajNákup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete
pixel